X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
WhatsApp
0 (850) 307 92 75
Telefon
0 (850) 307 92 75

Dinamik Web Yazılım Nedir ?

Anasayfa Yazılar Web Yazılım & Web Tasarım Dinamik Web Yazılım Nedir ?Dinamik Yazılım Nedir?

Dinamik Yazılım, farklı içerik ile sunulması istenen kısımlar bir veritabanında tutulur ve sayfa çağrıldığında bu bilgiler veritabanından alınarak HTML kodları içinde sunulur. Sonuç olarak sayfayı çağıran bilgisayara giden bilgi statik bir web sitesindeki ile aynıdır, ama istek anında oluşturulmuştur. Gösterilecek sayfaların genel bir yapısı olduğunu ve içeriklerinin değişken olduğunu düşünelim. Bu durumda genel tasarım (örneğin başlık kısmı, logo vb.) tek başına veritabanında ya da dinamik içeriği oluşturacak scriptin (örneğin PHP, ASP, JSP kodu) içinde bulunur, ancak içeriğin (örneğin metinin) geleceği yerde scriptte bir değişken vardır. Bu değişken her sayfa için karşılık gelen metin veritabanından okunarak değiştirilmesi için kullanılır.

Neden Dinamik Web Sitesi / Sayfası?

Özellikle içeriği sık değişen, ya da geniş bir içeriğe sahip sitelerde bir değişiklik yapılmak istendiğinde sadece veritabanındaki ilgili verinin değiştirilmesi sayfanın değişmesi için yeterlidir. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde güncellenebilir ve geliştirilebilir. Benzer şekilde, sitenin genel görünümü ile ilgili bir değişiklik yapılacaksa bu sadece sayfa yapısı üzerinde bir kez yapılır. Yani değişikliği bir kere yapmak, sınırsız sayıda sayfanın bu değişiklikten etkilenmesini sağlar.

Dinamik Yazılım Avantajları

  • Hızlı ve Kolay Güncelleme
  • Veritabanına ulaşmak için bir panel sağlanırsa, web yapımcıya bağımlı olmadan site güncelleyebilme
  • Sadece yetkili kullanıcıların erişebileceği bir yönetim paneli üzerinden tamamıyla web tabanlı çalışan bir sistem.
  • Sitenizin tasarımına göre, yeni ürün, ürün grubu, haber, bülten, referans v.b. gibi içerikler eklemek mümkün.
  • Yapılan tüm değişikliklerin kim tarafından ne zaman yapıldığının kaydı tutuluyor.
  • Sadece bir web tarayıcısı kullanarak, bulunulan lokasyondan bağımsız güncelleme imkanı sağlıyor.
  • Web sunucuda daha az yer kullanılması


İçerik yönetimi size ne mi sağlıyor?

Güncelleme maliyetlerinde tasarruf edeceksiniz: Sitenizde yapacağınız güncellemeler için artık bir web tasarımcısına para ödemeniz veya eleman istihdam etmeniz gerekmiyor.
Güncellemeler artık çok basit: Sadece bir web tarayıcısı ve temel bilgisayar bilgisi yeterli. Word veya benzeri bir kelime işleme programını kullanabilen herkesin kullanabileceği basitlikteki yönetim paneli sayesinde güncellemeler çok kolay.
Hızlı güncelleme: Sitenizin farklı kısımlarını güncellemek için farklı kullanıcılar atayabilirsiniz. Güncelleme yapan kişiler, uzman oldukları içeriklerle ilgilenecekleri için hem daha hızlı hem de daha sağlıklı bir güncelleme yapabilirsiniz.
Esnek yapı: Sistem web tabanlı çalıştığı için herhangi bir yerden yönetim paneline girip güncelleme yapabiliyorsunuz.
Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen arayın.